Na današnji dan
1954
Rodi se Bob Rock, ki pozneje poskrbi za produkcijo najbolj znanih albumov Metallice, Mötley Crüe in drugih
NAGRADNE IGRE
Traja do: 14. 4. 2024
PARTNERJI
Oddaja z metal muziko
Specialisti za Metal!
Letni koncertni cikel

RECENZIJE

7. 2. 2017
Space Unicorn on Fire - Gallop Through the Stars
samozaložba, 2016

Po nekaj letih ustvarjanja in nekaj popolnoma razprodanih božičnih koncertih v ljubljanskem Orto Baru je zvezdni prah vendarle meso postal in kamniški power/space metalci Space Unicorn on Fire so vendarle izdali svoj prvenec Gallop Through the Stars.
In kako zadeva zveni? Z eno besedo - vesoljsko.
Prvo kot prvo, plošček otvori najbolj zakon synth intro, kar jih premore slovenska glasba. Brez zajebancije, če ste fan/fanica filmske glasbe osemdesetih oziroma nadaljevank a la Miami Vice, vam bo tole zakon, naslov intra pa je Kozmodrom. No, s kozmodroma pa že poletimo v vesolje s skladbo Let's Go to Space, ki nam nazorno prikaže, kam samorog svoj rog moli. Mid-tempo skladbe s hitrimi kitarskimi vložki in virtuoznimi vložki norega dohtarja, klaviaturista Matjaža Ličarja. Sploh slednji ima na plošči veliko dela, kar zna odbiti vse, ki jim gredo različni sintetizirani vložki na živce; galopiranje med zvezdami je namreč povsem posuto z njimi. Plošča vsebuje tudi nekaj zelo spevnih »pojmo skupaj« refrenov, ki pa so v poplavi vseh zvočnih okraskov morda malenkost zapostavljeni, premalo epski glede na vsemirsko okolje, kjer se s ploščo nahajamo. Ker gre za heavy ploščo, seveda ne sme manjkati kakšna balada in Samorogi nam servirajo dve polnokrvni: skoraj moderno AOR-jevsko Blizu večnosti in klasično hard'n'heavy balado August Blues, se pa baladi približa tudi precej edguyjevsko navdahnjena Ne vzame nihče.
Prav besedila so zanimiv del plošče, saj gredo iz ene skrajnosti v drugo, torej od popolne zajebancije v skladbah Medzvezdna mačkica in Let's Go to Space, pa do osebno izpovednih obračunov Tavte s seboj in okolico, na primer v prej omenejni Ne vzame nihče.
Za produkcijo plošče je poskrbel Matic Mlakar (ex-Burning Legion) iz studia Kraken Productions in delo opravil res kvalitetno. Plošča kljub očitnim izletom v synth obdobja osemdesetih zveni sodobno, zvok je kristalno čist, morda celo občasno hladen kot vesolje, po katerem leti tale samorog, kar pa nikakor ni moteče. Bolj moteča pa je angleška izgovorjava Tavte, ki prevečkrat izdaja, da skupina prihaja iz slovansko govorečega geografskega območja; to bi bilo vsekakor vredno nadgraditi na prihodnjih izdajah skupine.
Sicer pa je tale sprehod med zvezdami zanimiv album, ki ga lahko mirne duše priporočim ljubiteljem zabavne heavy metal glasbe, ki se zavedajo, da le-ta ne rabi biti vedno smrtno resna, vsaj kar se tiče besedil in aranžmajev; sama izvedba je pri SUOF smrtno resna zadeva, s katero se nikakor NE ŠALIJO.

 

SORODNE VSEBINE:
ZADNJE OBJAVE
Recenzija
17. 4. 2024
Austrian Death Machine - Quad Brutal
Recenzija
12. 4. 2024
Srd - vragvmesiton
Recenzija
11. 4. 2024
Mörghuul - Domination of the Beast
Recenzija
9. 4. 2024
Inquisition - Veneration of Medieval Mysticism and Cosmological Violence
Recenzija
5. 4. 2024
Iz ropotarnice: Tool - Ænima
Recenzija
3. 4. 2024
My Dying Bride - A Mortal Binding
Recenzija
29. 3. 2024
Khold - Du dømmes til død
Recenzija
28. 3. 2024
Aeternus - Philosopher
KONCERTI & FESTIVALI
19. 4. 2024
Slash featuring Myles Kennedy and the Conspirators, Mammoth WVH
MVM Dome, Budimpešta, Madžarska
19. 4. 2024
Metal Fusion: Sakrabolt, Corpse Grinder, Force of Impact
Mladinski center Zagorje ob Savi
19. 4. 2024
Diocletian, Sitis, Snøgg, Häxänking
Klub Močvara, Zagreb, Hrvaška
19. 4. 2024
Mary Rose, Cowboys from Hell
Klub Jedro, Medvode
19. 4. 2024
Smedja in Smetke, Rogna, Dead Corcoras
Mostovna, Solkan, Nova Gorica
20. 4. 2024
Schirenc plays Pungent Stench, Dickless Tracy, Behind the Rails
JUZ Wolfsberg, Avstrija